Прогнозування курсу долара до гривні

obmenka-kharkov-foto-8

Економічна ситуація у світі в останні роки змінюється не на краще. Період постійного зростання після світової кризи 2008 року закінчується. Першим дзвіночком стала епідемія коронавірусної інфекції COVID-19. У 2020 році на самому початку епідемії економіку багатьох країн серйозно струснуло. Протягом кількох тижнів навіть найстабільніші індекси акцій стрімко падали. Існував період, коли ціни на нафту досягли негативних значень. Однак паніка швидко пройшла протягом півроку світова економіка відновилася і продовжила своє зростання.

Цього року, в тому числі через війну в Україні, криза знову стала посилюватися. Світові індекси падають не так сильно, як на два роки раніше, але стабільно. Багато хто прогнозує тривалу рецесію, а хтось навіть говорить про те, що нинішня криза буде більшою за масштабами та негативним впливом, ніж «велика депресія» 1929-1933 років минулого століття. На це є і об’єктивні причини, пов’язані з глобальним зростанням світових економік з початку 80-х років минулого століття, так і суб’єктивні пов’язані з війною, санкціями та високими цінами на енергоносії.

obmenka-kharkov-foto-9
obmenka-kharkov-foto-12

За кілька років Національний банк Швейцарії став дотримуватися Золотого Стандарту, що серйозно зміцнило національну валюту. Понад 30 років банкноти мали неповторний стиль і були в побуті.
Після закінчення першої світової війни уряд Швейцарії випустив третю серію купюр з оновленням банкнот двадцять і сто франків. Перед початком Другої світової війни вийшла нова серія вперше в історії із захисними знаками. Це дало змогу міцно вдарити по фальшивомонетникам та підняти престиж швейцарського франка в Європі. Варто зазначити, що в період Другої світової війни Швейцарія була єдиною країною, що не воює, в Європі, що позитивно позначилася на її економіці в цей і післявоєнний період.

Наша національна валюта від моменту виникнення була прив’язана своєю ціною до американського долара. Якщо справи в економіці країни були хорошими курс гривні до долара роками не змінювався, у моменти криз гривня по відношенню до долара знецінювалася.

Які фактори можуть впливати на курси валют і гривні?
Прогноз курсу гривні по відношенню до американського долара залежить від багатьох факторів:
1. Стан економіки нашої країни. Стрибки курсу долара можуть спричинити негативні зміни торговельного балансу, зростання інфляції, зростання рівня безробіття, збільшення боргу України перед валютними організаціями та іншими країнами, дефіцит у державному бюджеті.
2. Балансу експорту та імпорту товарів. Чим більше товарів ми експортуємо в інші країни і чим менше імпортуємо в Україну, тим кращий стан економіки. Ще варто відзначити, що чим вище ціна на світовому ринку сільськогосподарських товарів і продуктів металургії, тим краще почувається наш бюджет.
3. Політична стабільність в Україні. Чим стабільніша ситуація в країні, тим впевненіше почувається гривня. Політичні кризи, війни різко негативно впливають курс національної валюти.

obmenka-kharkov-foto-10
obmenka-kharkov-foto-12

4. Світова економічна криза. У момент світової економічної кризи валюти розвинених країн почуваються набагато гірше за національні валюти розвинених країн. Пов’язано це насамперед із тим, що економіка країн, що розвиваються, має набагато менше «жирка», щоб подолати економічні катаклізми.
Прогноз курсу долара на найближчий рік
На превеликий жаль через напад сусіда-агресора наша країна перебуває у війні. Економіка не працює стабільно, велика кількість наших громадян поїхала до країн західної Європи, багато виробництв зруйновано. Це призводить до того, що наша національна валюта знецінюється і, за прогнозами НБУ, наступного року цей процес продовжиться. Зараз багато хто говорить про підвищення курсу до 50 гривень за долар до початку наступного року, деякі експерти дають набагато похмуріші прогнози, говорять про можливий початок гіперінфляції, якщо війна не закінчиться найближчим часом.

Де обміняти долар за вигідним курсом?
Саме через негативні прогнози більшість громадян нашої країни вважають за краще зберігати свої заощадження в американських доларах. І пов’язано це зовсім не з відсутністю патріотизму, а з тим, що потрібно якось виживати в обставинах, що склалися. У зв’язку з високим попитом на американський долар актуальною стає проблема швидкого та безпечного обміну національної валюти на іноземну. Це можна зробити як у банку, і у пунктах обміну валют. У банках зазвичай курс не дуже вигідний, тому громадяни вважають за краще здійснювати операції обміну в обмінних пунктах.
Варто зауважити, що потрібно ретельно ставитися до вибору пункту обміну валют, щоб не нарватися на шахраїв. Вибирайте тільки ті обмінні пункти, які функціонують давно і мають бездоганну репутацію.

obmenka-kharkov-foto-10