Фінансова грамотність

obmenka-kharkov-foto-8

Кажуть – гроші керують світом. На жаль чи на щастя, нестача грошей гостро відчувається будь-якою людиною. А достатня кількість заповітних купюр робить людину вільною та щасливою. На превеликий жаль, переважна частина наших співгромадян живуть за або поряд з межею бідності. Більше 50% не мають офіційного працевлаштування, багато хто мріє виїхати в більш благополучні країни, а ті, що залишилися, заграються з кредитами, які в майбутньому їм не в змозі погасити. Дуже важливо знати правила, які дозволять не посилити своє фінансове становище внаслідок поширених помилок, які здійснюються через незнання.

1. Не будьте марнотратами. Дуже важливо мати фінансову подушку безпеки на екстрений випадок. Найпростіший спосіб – робити обмін валюти зі своєї національної в американський долар і відкладати 5-15% з кожної зарплати на окрему картку, в сейф та хоч і під подушку. Ця система може здорово виручити вас за непередбачених обставин і заощадить вам витрачені нерви. Вам не потрібно будуть терміново брати онлайн-кредит за невигідними умовами, або гарячково обдзвонювати знайомих у надії на термінову допомогу.

2. Не будьте боржником. В Україні дуже розвинена система мікрокредитування, ви можете оформити багато товарів на покупку в кредит, але все ж таки постарайтеся не захоплюватися.

obmenka-kharkov-foto-9
obmenka-kharkov-foto-12

3. Розраховуйте на свої реальні можливості погашення позики. Звичайно в екстрених ситуаціях ви будете змушені брати кредит, щоб вирішити нагальну проблему. Але заведіть собі правило – не беріть нову позику доки не розрахуєтеся з колишнім.

4. Ведіть облік бюджету. Вам потрібно вести постійний контроль статті доходів та видатків у власному бюджеті. Це може дозволити різко скоротити непотрібні витрати коштів. На превеликий жаль багато хто нехтує цим правилом через власну лінощі, і в результаті не можуть зрозуміти куди йдуть гроші.

Крім вищезгаданих правил, нам можуть завадити стати ощадливими деякі шкідливі звички:

– схильність до імпульсних покупок під настрій. Вас можуть залучити до таких покупок хитрі маркетологи, роблячи ставку на те, що проходять вигідні акції, де ви можете купити товар з гарною знижкою. Спробуйте ігнорувати такі пропозиції, щоб уникнути непотрібних витрат. Заздалегідь плануйте бюджет, виділений на купівлю продуктів харчування, і великої побутової техніки.

– пасивне зберігання грошей «під подушкою». Якщо у вас накопичено певну суму грошей, не зберігайте її, а постарайтеся покласти на депозит у банку або інвестуйте в цікавий проєкт.

obmenka-kharkov-foto-10

Нехай ці гроші приносять дохід.

obmenka-kharkov-foto-11

– не захоплюйтесь використанням кредитних карток. Не захоплюйтесь шопінгом чи непотрібними покупками, використовуючи кредитні кошти на карті. Ці гроші ви потім повертатимете з відсотками.
– намагайтеся не розраховувати на джерело доходу. Сподіватися лише одне джерело доходу, особливо якщо у вас сім’я ризиковано. Спробуйте знайти хобі або використовувати ваші навички та знання в іншій сфері, яка принесе вам нехай і невеликий, але дохід.

Використовуйте фінансову грамотність для того, щоб змінити своє ставлення до грошей. Це допоможе вам не влізти у зайві борги та почуватися впевнено.