Швейцарський франк – його історія

obmenka-kharkov-foto-8

Мірилом стабільності будь-якої валюти є стійкість до інфляції. У країнах, що розвиваються, зазвичай валюти, які схильні до знецінення. Це з нестабільністю економіки та низьким рівнем життя. Національні валюти розвинених країн набагато менше схильні до інфляції.

Швейцарський франк є однією з найстабільніших валют у світі. Багато експертів пророкують зміцнення швейцарського франка найближчими роками. Це пов’язано з рецесією, під час якої інвестори будуть віддавати перевагу безпечним для зберігання активам, одним з яких і є швейцарський франк. Здійснити будь-які валютні операції з франком ви можете у сервісі конвертації валют Обмінка Харків.

Це дуже давня валюта. Вона виникла у середині 19 століття разом із проголошенням конституції конфедеративної Швейцарії. До того моменту ця країна не мала своєї валюти, що негативно впливало на економіку Швейцарії. Уряду було потрібно в максимально швидкі терміни:
1. Стабілізувати економіку.
2. Поліпшити товарообмін.
3. Мати можливість конвертувати гроші за межі країни.
Поява своєї валюти позитивно вплинула на економіку та товарообіг Швейцарії. На початку 20 століття було створено національний банк, що дало можливість масового випуску швейцарського франка. Причому особливий попит, крім паперових купюр, мали срібні монети.

obmenka-kharkov-foto-9
obmenka-kharkov-foto-12

За кілька років Національний банк Швейцарії став дотримуватися Золотого Стандарту, що серйозно зміцнило національну валюту. Понад 30 років банкноти мали неповторний стиль і були в побуті.
Після закінчення першої світової війни уряд Швейцарії випустив третю серію купюр з оновленням банкнот двадцять і сто франків. Перед початком Другої світової війни вийшла нова серія вперше в історії із захисними знаками. Це дало змогу міцно вдарити по фальшивомонетникам та підняти престиж швейцарського франка в Європі. Варто зазначити, що в період Другої світової війни Швейцарія була єдиною країною, що не воює, в Європі, що позитивно позначилася на її економіці в цей і післявоєнний період.

У 50-х роках минулого століття дизайн банкнот змінив свій стиль. Тепер на купюрах зображувалися відомі історичні персони разом із мотивами періоду їхнього життя. Крайня серія швейцарських франків з’явилася світ у 90-ті роки минулого століття. Її особливістю стала наявність дуже якісних сучасних захисних елементів та вертикальна орієнтація у просторі. Найближчими роками має з’явитися на світ дев’ята серія швейцарських франків.

obmenka-kharkov-foto-10
obmenka-kharkov-foto-12

Варто відзначити, що курс швейцарського франка практично не схильний до інфляції останні 90 років. Як не дивно, останнім періодом кризи цієї валюти була велика депресія на початку 30-х років минулого століття. Весь час франк був найбільш стабільним засобом платежів і заощаджень великої кількості фінансистів і пересічних громадян.
Незважаючи на це для багатьох українців швейцарський франк – це невідома валюта і мало хто зберігає у ній свої заощадження. Хоча за рівнем стабільності вона може дати фору як євро, так і долару. Варто відзначити через невеликий попит на франк, обміняти його не так просто – дуже велика курсова різниця між ціною купівлі та продажу.