Історія валюти євро

obmenka-kharkov-foto-8

Євро є однією з найпопулярніших та затребуваних валют у світі. Євро мінімально схильний до інфляції. Це єдина валюта Євросоюзу. Хоча ця грошова одиниця з’явилася відносно недавно, плани її створення стали виникати ще понад 50 років тому в розпал Холодної війни, коли Європа по суті була поділена на два блоки – соціалістичний і капіталістичний. Спочатку євро намагалися зробити єдиною валютою західної Європи, але через різні причини цього зробити не вдалося. Здійснити будь-які валютні операції з євро ви можете у сервісі конвертації валют Обмінка Харків.

1. Єдина валюта для всіх європейських країн
Після розпаду Радянського Союзу, об’єднання Німеччини, повалення комуністичних урядів у Східній Європі плани створення єдиної Європи наповнилися новим змістом. І одним із елементів об’єднання всіх європейських країн було створення єдиної універсальної валюти, що діє по всій території Євросоюзу. У 1992 році було підписано Маастрихський договір, в якому прописувалися правила та умови для вступу до союзу країн із використанням євро замість національної валюти.

obmenka-kharkov-foto-9
obmenka-kharkov-foto-12

2. Євро як електронний платіжний засіб
Спочатку євро як грошовий засіб з’явилося в 1999 році і спочатку використовувалася як електронні платежі. По суті, перші три роки існування євро – це була пробна куля. Європейські уряди хотіли перевірити, наскільки цей крок буде обдуманим і чи не матиме негативних наслідків для економіки.
Через два роки цей експеримент був визнаний вдалим і почався повсюдний друк банкнот і ось 2002 року євро з’явилося у паперовому вигляді. Найцікавіше полягає в тому, що з розвитком криптовалюту зараз дуже популярна ідея створення цифрового євро. У результаті євро може через кілька років знову повернутися, щоправда, вже частково, до своєї початкової електронної версії.

3. Особливості дизайну євро
Монети євро досить незвичайні у плані свого дизайну та оформлення. У кожній країні є особливості оформлення. Щодо купюр, то вони мають єдиний формат оформлення для всіх країн Євросоюзу. Символом банкнот євро є мости, спочатку вони були придумані та відображали за своїм змістом ідею об’єднання різних країн у єдину культурну галузь. Однак через кілька років відомий архітектор Robert Stam збудував кілька намальованих на купюрах мостів у Нідерландах, у місті Роттердам.

obmenka-kharkov-foto-10
obmenka-kharkov-foto-12

4. Різниця у розмірі банкноти в залежності від номіналу
Банкноти євро мають одну цікаву особливість – чим більше купюра за номіналом, тим вона має більший розмір. У зв’язку із цим є дуже цікавий факт. Колишня національна валюта Італії ліра мала скромні розміри і з появою євро багато італійців змушені були купувати об’ємніші гаманці.
5. Допомога слабозорим
Цікавою особливістю валюти єдиної Європи є спеціальні тиснення, які дозволяють на дотик розуміти вартість номіналу навіть людей з вадами зору і сліпим людям.
6. Кожній країні відповідає своя буква на купюрі
Якщо раптом ви з цікавості захочете зрозуміти в якій країні Європи надрукували купюру, то зможете це зробити, розглянувши її серійний номер. Стандартно на кожній банкноті євро серійний номер складається з літери та 11 цифр. Наприклад буква Z говорить про те, що купюра зроблена в Бельгії, буква L позначає Фінляндію, а V Іспанію.

7. Які європейські країни не перейшли на євро?
Цікавий факт – не всі країни Європи перейшли на євро. Так, наприклад, у Румунії, Болгарії, Польщі, Угорщині та Чехії досі існують власні валюти. Євро також можна використовувати на території цих країн, але не в усіх магазинах.
8. Чому не всі країни Європи використовують євро?
Причиною того, що у багатьох країнах Європи досі використовуються національні валюти замість євро, є нерозвиненість економіки цих країн. Ті країни, бюджет яких має дефіцит 3% і більше не мають права на введення євро в повсюдний вжиток. Тож певною мірою євро лише для успішних європейців.

obmenka-kharkov-foto-10