Прогноз курсу долара

obmenka-kharkov-foto-8

Популярність американського долара серед українських громадян завжди була високою. Долара вважається найстабільнішою світовою валютою і найменш схильний до інфляції, навіть за часів економічних криз. Українці часто зберігають свої заощадження у доларах. Прив’язка до долара застосовується під час продажу нерухомості та купівлі дорогих імпортних товарів. Багато хто вважає свою зарплату не в національній валюті, а еквівалентом американської національної валюти. Обмінка Харків пропонує найвигідніший курс долара.

1. Що впливає курс гривні до долара?
Сполучені Штати Америки є передовою в економічному плані економікою світу. І хоча останніми роками китайська економіка починає перетворюватися на конкурента американської, у технологічному плані США попереду всієї планети. Стабільно курс будь-якої національної валюти по відношенню до долара говорить про те, що економіка цієї країни рухається в правильному напрямку і стабільно розвивається.

Це ж стосується й української гривні. У ті роки, коли курс гривні до долара був стабільним, країна розвивалася і йшла вперед. У моменти спаду чи кризи курс гривні завжди хитало, і вона знецінювалася.
Основні критерії економіки, що розвивається, у прив’язці до стабільного курсу національної валюти:
– Профіцит річного бюджету
– Зростання валового внутрішнього продукту
– низький рівень безробіття
– добрі показники податкових зборів
– Пріоритет експорту товарів над імпортом
– низька інфляція
– Скорочення показників державного боргу.

obmenka-kharkov-foto-9
obmenka-kharkov-foto-12

2. Що впливає вартість долара у світовій економіці?
Хоча долар і є основною резервною валютою у світі, він також має властивість втрачати ціну. Щоб зрозуміти цінність долара на даний момент, фінансисти розробили індекс DXY, він показує рівень попиту на долари у світовому масштабі та його цінність на даний момент часу. Коли індекс DXY зростає решта всіх валют в додатку до долара падає. У разі просадки долара деякі світові валюти зростають по відношенню до американської валюти.
США є найбільшим імпортером золота і нафти, тому, коли вартість цих продуктів зростає, вартість долара автоматично зменшується. Також індекс долара залежить від поведінки ФРС. Чим вища відсоткова ставка ФРС, тим долар міцніший. Але з іншого боку, підвищення процентної ставки може призвести до гальмування у розвитку економіки США.

3. Прогноз курсу гривні до долара на найближчі роки.
На жаль, ми стоїмо на порозі великої економічної кризи. Багато економістів говорять про те, що у 2023 році на нас чекає рецесія. Такі прогнози не додають стабільності курсу гривні до долара. Зазвичай за часів кризи знецінення вартості національних валют різних країн відбувається набагато сильніше, ніж американська національна валюта.
Крім того, в нашій країні йде війна, економіка сама по собі перебуває в поганому стані, що говорить про слабкі перспективи гривні найближчим часом. Наразі курс гривні до долара знаходиться в межах 38-40 гривень за долар.

obmenka-kharkov-foto-10
obmenka-kharkov-foto-12

Навіть за найоптимістичніших прогнозів наступного року ми побачимо падіння гривні до ціни 50 гривень за один долар. Песимісти ж пророкують падіння до тризначних цифр та гіперінфляцію національної валюти. Хоча ще рік тому гривня стабільно торгувалась у межах 26-28 гривень за один долар.

Для того, щоб не трапилося гіперінфляцію нашій країні потрібно якнайшвидше перемогти у війні та екстреними заходами реанімувати нашу економіку. На жаль, продовження війни на місяці і роки не грає нам на руку. Ще важливим фактором для нас буде тривалість рецесії світової економіки. Що менше часу вона займе, то швидше вдасться відродити нашу економіку.